CHIRURGIA

Jednym z częstszych zabiegów, oferowanych przez gabinet stomatologiczny jest ekstrakcja, czyli wyrwanie zęba. Często zdarza się tak, że zabieg ten jest bardziej skomplikowany i bezpieczne przeprowadzenie go wymaga interwencji chirurga. Chirurgiczne usuwanie zęba powinno być wykonywane w sprawdzonym gabinecie stomatologicznym, ponieważ jest to zabieg inwazyjny.

Chirurgia stomatologiczna to operacyjne leczenie jamy ustnej.

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna umożliwia leczenie wielu schorzeń wymagających interwencji chirurga i niepodlegających już leczeniu zachowawczemu. Dzięki temu, że dziedzina ta jest już mocno wyspecjalizowana, korzystając z usług profesjonalnego chirurga, pacjenci mają szanse na poprawę komfortu oraz naprawę stanu swego uzębienia.

Czym zajmuje się chirurgia stomatologicza?

Najczęściej wykonywanymi zabiegami chirurgii stomatologicznej są:

  • Chirurgiczne usuwanie zębów mądrości (ósemek);
  • Usuwanie zębów zatrzymanych,
  • Resekcja i hemisekcja korzenia,
  • Zabiegi rekonstrukcyjne,
  • Podnoszenie dna zatoki szczękowej,
  • Przeszczep kości.

Leczenie z zakresu chirurgii stomatologicznej jest często konieczne przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego lub protetycznego i często wymaga przeprowadzenia zabiegów mikrochirurgicznych. Jednym z częściej wykonywanych zabiegów jest usuwanie zębów mądrości. Zęby mądrości wyrzynają się na samym końcu, a co za tym idzie, często brakuje na nie miejsca. Ich pojawienie się powoduje liczne objawy bólowe, spowodowane ich wyrzynaniem się oraz niestandardowym położeniem względem innych zębów.  Usuwanie zębów mądrości, jest konieczne także ze względu na ich szybkie psucie się, a co za tym idzie “zarażanie” innych zębów próchnicą.

Do każdego z wyżej wymienionych zabiegów stosuje się znieczulenie stomatologiczne.

Czy chirurgia stomatologiczna jest bezpieczna?

Podczas zabiegów inwazyjnych zawsze należy liczyć się z możliwymi powikłaniami. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie opinii i referencji gabinetu stomatologicznego, w którym zamierzamy poddać się leczeniu. Przed wykonaniem zabiegu chirurg stomatolog powinien przybliżyć pacjentowi, jak będzie wyglądał zabieg, uprzedzić pacjenta przed możliwymi powikłaniami oraz wyjaśnić jak ma wyglądać rekonwalescencja pozabiegowa. Każdy dobry gabinet stomatologiczny powinien kłaść nacisk na psychiczne przygotowanie pacjenta do zabiegu.

Chirurgia stomatologiczna wspomaga także inne obszary, takie jak protetyka stomatologiczna, periodontologia czy endodoncja (leczenie kanałowe). W celu zapoznania się z naszą ofertą chirurgii stomatologicznej zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszego gabinetu osobiście.