STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA MIKROSKOPOWA

Stomatologia zachowawcza to leczenie próchnicy, czyli procesu chorobowego zęba, który prowadzi do całkowitego rozpadu jego struktury. Próchnica zębów jest chorobą o podłożu bakteryjnym. Ubytek próchnicowy rozwija się często w trudno dostępnych miejscach przestrzeni międzyzębowych, tam gdzie niemożliwe jest oczyszczanie powierzchni samą szczoteczką. Konieczne jest używanie nici dentystycznych, szczoteczek międzyzębowych bądź irygacji wodnej. Z tego powodu w początkowym stadium pacjent nie wie o jego powstawaniu. Wykrycie próchnicy we wczesnym stadium i zastosowanie profilaktyki fluorowej pozwala na uniknięcie tzw. wiercenia.

Mało kto wie, że próchnica zębów powoduje nie tylko szkody w uzębieniu, ale jest jedną z przyczyn poważniejszych chorób takich jak choroby serca,nerek i stawów. Dlatego leczenie próchnicy zębów u dzieci i dorosłych jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również dla utrzymania zdrowia całego organizmu. Nie należy bagatelizować leczenia zębów mlecznych, ponieważ zepsute i zniszczone tkanki są pożywką dla ognisk próchnicy, która bardzo często atakuje zawiązki zębów stałych, niszcząc je już na starcie.

W ramach leczenia zachowawczego nasz gabinet oferuje:

  • leczenie próchnicy,
  • wypełnienie ubytku materiałami kompozytowymi oraz glasjonomerowymi,
  • opatrunek leczniczy w zębach stałych,
  • odbudowę złamanego zęba przy zastosowaniu wkładów z włókna szklanego,
  • licówki kompozytowe,
  • likwidację diastemy.

Nasz gabinet stomatologiczny oferuje użycie do leczenia jednych z najlepszych materiałów, a także wysokiej klasy sprzęt najwyższej jakości. Oferujemy znieczulenie stomatologiczne w celu zapewnienia naszym pacjentom najwyższego komfortu podczas wykonywanych zabiegów.

Jak przebiega zabieg?

Lekarz dentysta usuwa chore tkanki zęba, po czym zabiera się za wypełnienie zęba. Często ubytki umiejscowione są w miejscach trudno dostępnych i mało widocznych. W cięższych przypadkach posługujemy się mikroskopem stomatologicznym, który pozwala nam dostrzec nawet najdrobniejsze zmiany w strukturze zęba oraz doświetlić pole zabiegowe.

Wypełnienia komopozytowe, które oferujemy są to wysokiej jakości materiały światłoutwardzalne. Dzięki nim odbudowa zęba jest estetyczna i przypomina do złudzenia naturalny ząb. Oferujemy szeroką gamę barw wypełnień kompozytowych, które pozwolą dobrać odcień materiału najbardziej zbliżony do naturalnego koloru zęba. Dzięki zdolnościom manualnym naszych lekarzy stomatologów pacjenci mogą cieszyć się z finalnego efektu, który zawsze jest w stu procentach satysfakcjonujący.

Pamiętajmy, aby nie lekceważyć procesu próchnicowego, zachęcamy do regularnych wizyt u stomatologa. Jeśli masz pytania dotyczące stomatologii zachowawczej zachęcamy do odwiedzenia naszego gabinetu lub kontaktu z nami. Warto pamiętać, że stomatologia zachowawcza pozwala uniknąć przedwczesnej utraty zębów, a także przygotować je do innych zabiegów stomatologicznych takich jak np. stomatologia estetyczna czy wybielanie zębów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.