PROFESJONALNE WYBIELANIE ZĘBÓW

W dzisiejszych czasach stomatologia estetyczna oferuje wiele rozwiązań dopasowanych do zmieniających się oczekiwań pacjentów. Szybki tryb życia, kawa, papierosy oraz niezdrowa żywność przyczyniają się w znaczny sposób do powstawania nieestetycznych przebarwień na zębach. Osady te trudno usunąć samodzielnie podczas codziennej higieny jamy ustnej.

Czasem zdarza się tak, że przebarwienia powstają wskutek chorób genetycznych, schorzeń trzustki, zaburzeń hormonalnych bądź chorób krwi. Nie bez znaczenia są też leki, zwłaszcza te przyjmowane we wczesnym dzieciństwie. Stomatologia estetyczna i wybielanie zębów przychodzi na ratunek pacjentom, którzy przeszli leczenie endodontyczne. Czasem zdarza się, że ząb ciemnieje. Martwe zęby, które doznały urazu szarzeją i odznaczają się od pozostałych.

Zdrowe i białe zęby wpływają na nasze samopoczucie, zwiększają naszą samoocenę, chętniej i częściej się uśmiechamy. Podążając za duchem czasu oferujemy zabieg profesjonalnego wybielania, który jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych zabiegów.

Decydując się na wybielanie możemy wybrać jedną z kilku dostępnych metod:

 • wybielanie gabinetowe lampą beyond – system wybielania aktywowany światłem
 • wybielanie nakładkowe

WYBIELANIE GABINETOWE LAMPĄ BEYOND – SYSTEM WYBIELANIA AKTYWOWANY ŚWIATŁEM Zabieg dokonywany jest podczas jednej wizyty. Przed przystąpieniem do wybielania pacjent powinien mieć oczyszczone zęby z kamienia i wykonany zabieg piaskowania. Zabezpieczamy dziąsła specjalnym preparatem ochronnym, na zęby natomiast nakładamy specjalistyczny żel aktywowany światłem lampy. Czynność jest powtarzana trzykrotnie aby uzyskać jak najlepszy, zadowalający rezultat. Zabieg jest bezpieczny, nie narusza struktury zęba, pozwala na uzyskanie efektu w bardzo krótkim czasie, cały zabieg trwa 1-1.5 godziny.

WYBIELANIE NAKŁADKOWE W trakcie pierwszej wizyty wykonujemy indywidualne nakładki do wybielania. Są tworzone na bazie wycisków górnego i dolnego łuku zębowego. Pacjent, który otrzymuje takie nakładki, codziennie w domu, wg zaleceń stomatologa, wypełnia je żelem wybielającym i zakłada na zęby. Zabieg jest w pełni bezpieczny, prosty i wygodny. Czas wybielania zajmuje ok. dwóch tygodni, w zależności od odcienia, do którego dążymy, ponieważ to pacjent decyduje o intensywności bieli.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu wybielania zębów

Każdy zabieg ma pewne przeciwskazania. Tak samo jest w przypadku wybielania zębów. Istniejącymi przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu u lekarza dentysty są:

 • ciąża – częste zapalenie dziąseł,
 • wiek poniżej 16 lat,
 • palenie papierosów,
 • uczulenie na środki wybielające,
 • choroby dziąseł i przyzębia,
 • odsłonięte szyjki i korzenie zębów,
 • nadwrażliwość zębowa,
 • starcie zębów oraz pęknięcie szkliwa,
 • próchnica,
 • duża liczba wypełnień kompozytowych.

Częstym efektem ubocznym obserwowanym u pacjentów decydujących się na wybielanie zębów jest nadwrażliwość pozabiegowa. Najczęściej ustępuje ona po kilku dniach. Negatywne objawy występują znacznie częściej u pacjentów decydujących się na wybielanie zębów na własną rękę środkami dostępnymi w Internecie lub aptece bez recepty. Z tego powodu najlepiej wybielać zęby w pewnym i sprawdzonym  gabinecie stomatologicznym.

Zastanawiasz się ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty? Chcesz się dowiedzieć jakie korzyści i jakie wady niesie za sobą zabieg profesjonalnego wybielania zębów? Nie szukaj informacji na stronach internetowych tylko zaczerpnij je u specjalistów. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym. Profesjonalna obsługa i indywidualne podejście do pacjenta sprawiły, że możemy pochwalić się zaufaniem oraz satysfakcją naszych pacjentów.