STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Piękny uśmiech to w dzisiejszych czasach bardzo pożądany atrybut, jest marzeniem wielu z nas. Jeszcze kilka lat temu stomatologia estetyczna była kojarzona głównie z protetyką, rzadziej decydowano się na wybielanie i nadawanie właściwego kształtu zębów.

Dzisiaj zainteresowanie stomatologią estetyczną jest coraz szersze, ze względu na oczekiwania klientów rozwija się ona bardzo szybko, dzięki temu marzenia o pięknym uśmiechu nie pozostają już tylko w sferze marzeń. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, stomatologia estetyczna ma dzisiaj bardzo bogatą ofertę metod upiększania naszego uśmiechu.

Jej zabiegi mogą pomóc w równaniu zębów, rozjaśnianiu oraz odbudowie ubytków.

Piękny uśmiech i białe zęby są w stanie podnieść naszą samoocenę, a co za tym idzie mogą realnie wpłynąć na zmianę naszego nastawienia do życia, a nawet na poprawę sytuacji zawodowej. Najpopularniejsze zabiegi stomatologii estetycznej to między innymi: wybielanie zębów, ortodoncja, licówki, korony ceramiczne.

Zabiegi oferowane przez stomatologię estetyczną to np:

  • Protetyka – możliwości współczesnej protetyki w odbudowie uzębienia, są w dzisiejszych czasach nieocenione. Protezy zębowe są niezwykle estetyczne i przede wszystkim wygodne w użyciu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas protezach zębowych.
  • Ortodoncja – koryguje wady zgryzu oraz rozwiązuje problemy nie tylko z ich kształtem, ale także wielkością i liczbą. Koryguje również wszelkie zaburzenia związane z kośćmi żuchwy i szczęki. O podjęciu leczenia ortodontycznego najlepiej zdecydować jak najszybciej, ponieważ stłoczone w łuku zęby, mogą stwarzać problemy z odpowiednią higieną, a co za tym idzie mogą być przyczyną powstawania próchnicy.
  • Wybielanie – wybielanie zębów polega na nieinwazyjnym rozjaśnianiu barwy zębów. Użycie nowoczesnego lasera lub lampy i żeli wybielających sprawia, że zdumiewające efekty utrzymują się nawet do 5 lat. Alternatywą dla wybielania zębów lampą jest wybielanie nakładkowe. Pacjent otrzymuje specjalnie dobraną nakładkę i żel, którą zakłada na noc. Rozwiązanie to jednak wymaga systematyczności, a efekt widoczny jest dopiero po kilku dniach.
  • Licówki – zakłada się je na przednią część zęba w celu ukrycia wszelkich niedoskonałości estetycznych. Stosuje się je najczęściej przy diastemach, mechanicznych uszkodzeniach zębów oraz ich przebarwieniach. W celu uzyskania większej trwałości licówek stosuje się te wykonane z porcelany.
  • Korony ceramiczne – jest to sposób na stałe uzupełnienie brakującego uzębienia. Nowoczesna technologia dzięki której są wykonane, pozwala na uzyskanie koron ceramicznych z materiałów nieprzebarwiających się  i niezwykle trwałych. Korony pełnoceramiczne sprawdzają się doskonale w odbudowie całkowicie zniszczonej lub uszkodzonej korony zębowej, odbudowie małych, nierozwiniętych zębów oraz w celu poprawy wyglądu zębów przebarwionych i martwych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego gabinetu stomatologicznego.