PROTETYKA

Protetyka to jedna z bardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin stomatologii. W przeciągu ostatnich lat wprowadzono wiele innowacji oraz udoskonalono elementy funkcjonalne i wizualne, które mają ogromny wpływ na komfort noszenia protezy, a co za tym idzie, zwiększa zainteresowanie pacjentów protetyką stomatologiczną.

Na czym polega protetyka stomatologiczna?

Protetyka stomatologiczna to odbudowa uszkodzonych zębów lub uzupełnienie brakujących.
Utrata nawet jednego zęba ma wpływ dla całego układu stomatognatycznego, czyli układu gryzienia. Zmienia się nie tylko wygląd twarzy, ale zachodzą również zmiany w jamie ustnej. Następuje przesunięcie zębów sąsiadujących w łuku w stronę powstałej luki, dochodzi do wysuwania się zębów przeciwstawnych oraz do nadmiernego obciążenia pozostałych zdrowych zębów a w konsekwencji do ich utraty.

Stawy skroniowo-żuchwowe nie pracują prawidłowo, a w miejscu braków zanika kość. Konsekwencjami tych zmian, oprócz defektu kosmetycznego mogą być problemy z higieną jamy ustnej, z artykulacją, nadwrażliwość zębów na ciepło i zimno oraz powstawanie parafunkcji, np. zgrzytanie zębami. Pamiętajmy, że każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia.

W naszym gabinecie leczenie protetyczne odbywa się kompleksowo, bogaty wachlarz możliwości protetyki pozwala na uzyskanie zmian w kwestii odbudowy oraz kosmetyki.

Atrakcyjny wygląd i piękne zęby to w dzisiejszych czasach bardzo ważny aspekt, który pomaga nie tylko w kontaktach osobistych, ale również jest niezbędny do rozwijania kariery zawodowej. Dobry gabinet stomatologiczny to idealne miejsce, aby zrobić pierwszy krok do nowego, lepszego życia. Najnowsze technologie i rozwiązania gwarantują, że protezy zębowe są bardzo wytrzymałe, niekłopotliwe w użyciu i do złudzenia przypominają naturalne zęby.

Wybór protezy zębowej powinien być dokładnie przemyślany. Gabinety stomatologiczne mają do zaproponowania wiele rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jeśli zastanawiasz się jaka proteza zębowa będzie odpowiednia dla Ciebie, skontaktuj się z nami.

Rodzaje protez zębowych

Od wyboru odpowiedniej protezy zębowej będzie zależało nie tylko nasze zdrowie, ale również samopoczucie, dlatego warto zorientować się jaka proteza będzie spełniała wszystkie nasze wymagania.

  • protezy ruchome – stosowane są do całkowitego bezzębia oraz w przypadku ubytku kilku zębów. Protezy ruchome powinny być zdejmowane na noc, aby dać odpocząć dziąsłom i błonie śluzowej.
  • częściowo ruchoma proteza zębowa – jest dobrym rozwiązaniem, jeśli w jamie ustnej znajdują się stałe zęby, które są w stanie podtrzymać częściowo ruchomą protezę zębową. Ich rodzaje to: protezy częściowe akrylowe, protezy szkieletowe częściowe, protezy nakładowe
  • proteza zębowa całkowita – jeśli pacjent nie posiada już w jamie ustnej żadnych zębów, stosuje się protezy całkowite. Ich rodzaje to: protezy zębowe osiadające (akrylowe), proteza zębowa mocowana na implantach.
  • proteza zębowa stała – nazywana inaczej implantami. Taka proteza zębowa sprawia, że odczucia związane z jedzeniem i jej użytkowaniem są prawie identyczne, jak w przypadku naturalnych zębów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego gabinetu stomatologicznego.