ZABIEGI HIGIENIZACYJNE I PROFILAKTYCZNE

Profesjonalny zabieg higienizacji to dokładne oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego i wszelkich osadów na zębach.

Nasza oferta zawiera podstawowe zabiegi profilaktyczne:

  • skaling
  • piaskowanie
  • fluoryzacja

SKALING jest zabiegiem usuwania osadu z zębów za pomocą ręcznych lub mechanicznych ultradźwiękowych skalerów stomatologicznych. Generowane są drgania z częstotliwością kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Stomatolog przenosi te drgania na powierzchnię zęba przykładając do niego końcówki skalera, kamień nazębny pęka i można go usunąć. Zabieg powinien być wykonany 1-2 razy w roku, w przypadku np. zmian zapalnych dziąseł, można go przeprowadzić nawet 3-6 razy. Częstotliwość zabiegu ustala stomatolog, ponieważ tendencja do osadzania się płytki i kamienia to indywidualny charakter każdego pacjenta.

PIASKOWANIE i POLEROWANIE to zabieg, podczas którego usuwany jest z powierzchni zębów osad i przebarwienia spowodowane spożywaniem kawy, herbaty oraz paleniem papierosów. Do wykonania zabiegu używana jest profesjonalna piaskarka, która kieruje strumień medycznego piasku na powierzchnię zębów. Ziarenka piasku uderzają w osad powodując jego oderwanie od powierzchni zęba, docierają również do przestrzeni międzyzębowych, do których ciężko dotrzeć przy użyciu szczoteczki lub nitki dentystycznej. Po wykonaniu zabiegu bardzo ważne jest polerowanie czyszczonych powierzchni. Chroni to zęby przed ponownym osadzeniem się płytki i osadu. Polerowanie wykonuje się za pomocą szczoteczek, gumek i profesjonalnych past polerskich. Aby wzmocnić i utrwalić efekt piaskowania nakładamy na zęby tzw. płynne szkliwo. Decydując się na zabieg piaskowania doprowadzamy do likwidacji przebarwień i płytki bakteryjnej, usunięcia osadów, usunięcia lub redukcji drobin kamienia nazębnego. Zyskujemy bielszy uśmiech, przedłużamy uczucie czystości i świeżości oraz oczyszczamy przestrzenie między zębami.Należy pamiętać aby po zabiegu unikać ciemnych napojów- kawy, herbaty oraz barwiących soków, np. porzeczkowych itp. Tego rodzaju napojów nie należy spożywać przez co najmniej 48 godzin.

FLUORYZACJA W trakcie fluoryzacji pokrywamy szkliwo zęba preparatem o wysokim stężeniu fluoru. Zabieg ten zabezpiecza powierzchnię zęba oraz całej jego struktury. Zapobiega powstawaniu próchnicy, zwiększa odporność zębów na działanie kwasów, ponadto fluor często hamuje rozwój bakterii w jamie ustnej. Pomaga również w redukcji problemu nadwrażliwości zębów.