LICÓWKI

Decydując się na założenie licówek możemy nadać zębom wymarzony wygląd. Licówki na zęby są coraz częściej stosowaną metodą leczenia w stomatologii. Stanowią podstawę stomatologii estetycznej, dzięki temu zabiegowi przemiana naszego uśmiechu może być wręcz spektakularna.

Licówki to cienkie, ceramiczne płatki, które przykleja się na wargową powierzchnię zęba przedniego. Dzięki nim jest możliwe pokrycie rozległych wypełnień, przebarwień, zmiana kształtu, wydłużenie lub poszerzenie zębów. Sprawdzają się również w przypadku tzw. diastemy czyli dobrze widocznej przerwy między górnymi jedynkami.

Przed założeniem licówek wskazane jest wcześniejsze wyleczenie zębów. W trakcie pierwszej wizyty, powierzchnia zębów jest lekko szlifowana, następnie stomatolog pobiera wycisk – masę protetyczną. Na jej podstawie są wykonywane licówki. Gotowe licówki są mocowane na zębach podczas kolejnej wizyty, zabieg ten można przeprowadzać w znieczuleniu miejscowym.

Dla osiągnięcia pełnego efektu zalecamy wykonanie sześciu licówek, na siekacze i kły. Porcelanowe licówki nie są zalecane w przypadku gdy pacjent ma duże wypełnienia w koronie zęba oraz na zębach martwych. Przeciwwskazaniem do założenia są również choroby dziąseł, np. parodontoza.