STOMATOLOGIA MIKROSKOPOWA

Leczenie zębów pod mikroskopem jest jedną z nowoczesnych metod stomatologicznych, zapewnia precyzję, wysoką skuteczność i bezpieczeństwo.

Mikroskop pomaga zlokalizować i opracować kanały zęba, umożliwia wykrycie struktur niewidocznych gołym okiem. Uzyskane powiększenie umożliwia bardzo dokładne przygotowanie zębów pod korony, mosty lub licówki, wszystko to przekłada się na ich trwałość i estetykę.

Endodoncja mikroskopowa ułatwia diagnozowanie, znacznie poprawia rezultaty leczenia, w szczególności w przypadku zębów nietypowych anatomicznie, zakrzywionych lub zwężonych korzeni. Znacznie zwiększa się poczucie komfortu zarówno dla pacjenta, jak i lekarza.

Jak wygląda zabieg leczenia zęba pod mikroskopem?

Pacjent podczas zabiegu leczenia zęba pod mikroskopem znajduje się w pozycji leżącej. Użycie mikroskopu stomatologicznego pozwala lekarzowi na ergonomiczną pracę. Zabiegi z jego wykorzystaniem często są długie, dlatego dzięki wygodnej pozycji stomatolog nie odczuwa dużego zmęczenia i może całkowicie skupić się na wykonywanym zabiegu.

Zalety leczenia pod mikroskopem

Oprócz dotarcia do trudno dostępnych miejsc, endodonta dzięki użyciu mikroskopu, podczas leczenia nie musi kierować się wyłącznie rtg zębów i swoją wiedzą o anatomii zęba. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na dostrzeżenie każdego szczegółu, co pozwala na najlepsze przeprowadzenie zabiegu. Inne zalety użycia mikroskopu stomatologicznego to:

  • Łatwiejsze odnalezienie wszystkich kanałów korzeniowych zęba, oczyszczenie ich i wypełnienie,
  • Poprawa komfortu pracy lekarza,
  • Kość i struktura korzenia zostaje nienaruszona,
  • Zwiększenie pola zabiegowego,
  • Usunięcie z kanałów resztek starych materiałów oraz złamanych narzędzi chirurgicznych,
  • Odblokowanie bardzo wąskich i zamkniętych kanałów korzeniowych,
  • Szybka diagnoza skomplikowanych chorób miazgi zębowej.

Mikroskop stomatologiczny stosowany jest również w przeprowadzeniu powtórnej endodoncji oraz konieczności usunięcia pozostałości metalowych wkładów i elementów konstrukcji protetycznych.

Aby osiągnąć sukces w leczeniu endodontycznym niezbędne jest dobre pole widzenia. Biorąc pod uwagę, że wnętrze zęba to komora o wymiarach do ok.4 mm, w której znajduje się kilka ujść kanałów o przekroju ułamka milimetra, które mają zostać poddane leczeniu mikroskop stomatologiczny, jest wręcz niezastąpiony. Oprócz powiększenia obszaru zabiegowego ma on za zadanie zapewniać optymalne oświetlenie podczas zabiegu.  

Aby dowiedzieć się więcej, jak wygląda leczenie zęba pod mikroskopem zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu stomatologicznego lub zadawania nam pytań drogą mailową oraz poprzez kontakt telefeoniczny. Chętnie wyjaśnimy jak wygląda stomatologia mikroskopowa oferowana przez nasz gabinet oraz odpowiemy na wszelkie pytania związane z leczeniem zęba pod mikroskopem.