Bezbolesne leczenie kanałowe – współczesna stomatologia

Bezbolesne leczenie kanałowe, które wyróżnia nowoczesną stomatologię, cieszy się coraz większym zainteresowaniem pacjentów. Mogą oni w ten sposób poddać się zabiegom endodoncyjnym bez obawy o jakikolwiek dyskomfort w czasie ich wykonywania.

 Endodoncja bez bólu – nowoczesne zabiegi stomatologiczne

Leczenie kanałowe endodoncja polega na usunięciu z chorego zęba miazgi, która została zainfekowana. Zabieg ten wiąże się również z oczyszczeniem komory i kanałów zęba, a następnie wypełnieniu ich specjalnie przeznaczonymi do tego celu materiałami.

Endodoncja jest doskonałą alternatywą dla ekstrakcji zęba, a stosowane w niej metody leczenia sprawiają, że odpowiednio zabezpieczony ząb może przetrwać przez wiele lat. Współczesna stomatologia i nowoczesne technologie użyte w trakcie wykonywania zabiegów endodontycznych praktycznie całkowicie wyeliminowały dotychczasowe niedogodności i dyskomfort. Bezbolesne leczenie kanałowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób z niskim progiem odczuwania bólu, które do tej pory świadomie rezygnowały z leczenia endodontycznego, ponieważ obawiały się tego, że zabieg może wiązać się z pewnymi niedogodnościami.

 Bezbolesne leczenie kanałowe

Zabiegi endodontyczne nie muszą kojarzyć się już z odczuwaniem wszystkich etapów mających na celu oczyszczenie i zabezpieczenie zęba. Obecnie bezbolesne leczenie kanałowe nie wymaga również odbywania wielu wizyt u stomatologa, ponieważ cała procedura została skrócona do absolutnego minimum.

Pacjent, który poddaje się takim zabiegom, jak bezbolesne leczenie kanałowe, nie czuje nawet charakterystycznego rozpierania tkanek w trakcie podawania środka znieczulającego. Wszelkie doznania związane z leczeniem endodoncyjnym zostały wyeliminowane, dzięki odpowiedniemu dawkowaniu środka znieczulającego. Zabieg leczenia kanałowego odbywa się szybko i bez odczuwania dyskomfortu, ponieważ do tego celu wykorzystuje się również nowoczesną aparaturę, zaprojektowaną specjalnie na potrzeby endodoncji.

Jak przebiega leczenie kanałowe w dobrym gabinecie stomatologicznym?

Bezbolesne leczenie kanałowe, czyli zabieg endodoncji, przebiega bardzo sprawnie, ponieważ po znieczuleniu miejscowym następuje wyczyszczenie kanalików przy użyciu mikroskopu endodontycznego i endometru. Sprzęt ten pozwala na precyzyjne dotarcie nawet do najgłębiej osadzonych zakamarków zęba. Aparatura wykorzystywana w trakcie zabiegu bezbolesnego leczenia kanałowego gwarantuje niezwykle dokładne wypełnienie oczyszczonych kanalików, co uniemożliwia bakteriom przenikanie w głąb zęba. W tym celu wykorzystuje się innowacyjne materiały, które dopasowują się do powierzchni kanalików, idealnie je wypełniając.

Współczesna stomatologia umożliwia bezbolesne wyleczenie nawet najmocniej zakażonych zębów. Profesjonalne leczenie endodontyczne jest także ratunkiem dla osób z nieleczoną próchnicą, która wniknęła w głąb zęba, wywołując w jego żywej części ostry, a nawet przewlekły stan zapalny.

 

Najnowsze wpisy