Czy zrobienie licówek u stomatologa estetycznego jest drogie?

Wielu pacjentów rozważających założenie licówek u stomatologa estetycznego, zastanawia się, jaki jest koszt tego zabiegu. Warto zapoznać się z cennikiem oraz uwzględnić wszystkie wydatki podstawowe i dodatkowe.

Czym są licówki?

Podjęcie decyzji o założeniu licówek pozwala nadać zębom pięknego, estetycznego wyglądu. Licówki na zęby są coraz powszechniejszą metodą wykorzystywaną w leczeniu stomatologicznym; stanowią podstawę stomatologii estetycznej. Dzięki ich zastosowaniu pacjenci uzyskują wymarzony wygląd uzębienia. Zakładanie licówek polega na przyklejeniu cienkich ceramicznych płatków na powierzchnię wargową przednich zębów. Zabieg ten umożliwia skuteczne zakamuflowanie przebarwień, a także pokrycie rozległych wypełnień. Dodatkowo pacjent uzyskuje radykalną zmianę kształtu swoich zębów poprzez ich wydłużenie lub też poszerzenie. Jest to szczególnie wskazane u osób, które borykają się z nieprawidłowym wyglądem swoich zębów będącym wynikiem anomalii genetycznych czy też skłonności dziedzicznych. Ponadto licówki są wskazane w przypadku osób, które w wyniku różnorodnych urazów mechanicznych cierpią na widoczne na powierzchni zębów nieestetyczne wgłębienia, przebarwienia bądź też zmiany kształtu wargowej powierzchni zęba przedniego. Licówki mogą pomóc także w przypadku diastemy, czyli widocznej przerwy pomiędzy górnymi zębami.

Założenie licówek – efekty

Założenie licówek wymaga wcześniejszego dokładnego wyleczenia wszystkich zębów. Nie ma możliwości, aby tego rodzaju zabiegowi poddał się pacjent posiadający ubytki próchnicze, paradontozę bądź też wskazanie do leczenia kanałowego. Pierwsza wizyta polega na szlifowaniu powierzchni zębów, a następnie pobraniu wycisku, czyli masy protetycznej. Gotowe licówki mocuje się na zębach w czasie kolejnej wizyty. Zabieg ten z zasady jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Zaleca się pacjentom wykonanie sześciu licówek na siekacze i kły. Porcelanowe licówki nie sprawdzą się w przypadku, gdy pacjent posiada duże wypełnienie w koronie zęba bądź też zęby martwe.

Koszty założenia licówek

Koszty zabiegu uwzględniają zastosowane procedury medyczne i stomatologiczne. Z racji tego, że licówki porcelanowe są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż kompozytowe, ich cena również jest wyższa. Trwałość cienkich płatków z porcelany dentystycznej szacuje się na okres do 15 lat, co również ma przełożenie na ogólny koszt zabiegu. Cena licówek kompozytowych waha się pomiędzy 1900 a 2900 zł za jeden ząb, jednak w porównaniu do licówek kompozytowych te wykonane z porcelany posiadają 3-krotnie większą trwałość. Oznacza to, że można się nimi cieszyć przez długi czas. Ma to szczególne znaczenie, gdy porównamy sobie cenę licówek kompozytowych, wahających się w granicach około 500 zł za jeden ząb. Jednakże licówki te wytrzymują tylko do 3 lat. Po wskazanym okresie konieczna jest ich wymiana. Przeliczając koszty licówek porcelanowych i kompozytowych, pierwsze rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne.

Decydując się na licówki, należy pamiętać także o tym, że w przypadku posiadania niezaleczonych zębów trzeba przeznaczyć fundusze również na ich odpowiednie leczenie stomatologiczne. Założenie licówek wymaga dwóch wizyt w gabinecie stomatologa estetycznego, które wiążą się z uiszczeniem odpowiedniej kwoty zgodnie z obowiązującym cennikiem. Dodatkowo pacjent ponosi także koszty związane z opłatą za znieczulenie miejscowe, które towarzyszy zakładaniu licówek porcelanowych.

Licówki porcelanowe są polecanym zabiegiem, który przywraca piękny uśmiech na długi czas. Dzięki temu każdy pacjent, który kwalifikuje się do tego zabiegu, może cieszyć się z posiadania hollywoodzkiego uśmiechu.

Koszty zabiegu oraz licówek porcelanowych są adekwatne do jakości zastosowanego materiału oraz procedur zabiegowych. Warto skorzystać z usług renomowanego gabinetu stomatologii estetycznej, ponieważ tylko wówczas uzyskuje się gwarancję pełnego zadowolenia z efektów przeprowadzonego zabiegu, jakim jest założenie licówek porcelanowych.

Najnowsze wpisy